Оцінка свободівцями «путінських законів» 16 вересня

16 вересня 2014

Верховна Рада проголосувала законопроекти про особливий статус Луганської і Донецької області та про амністію, які вже назвали «путінські закони». За проект про особливий статус проголосували 277 депутатів, за проведення амністії – 287. ВО Свобода виступала категорично проти і не голосувала.

Рішення Верховної Ради України про запровадження особливого статусу для на території деяких районів Донбасу та «амністія» терористам» є плювком в обличчя тисячам героїв східного фронту та засвідчило, що діючий парламент є однією з найбільших загроз української державності та незалежності.

Під тиском президента України та голови Верховної Ради України більшість народних депутатів проголосували за закони, які фактично легітимізували владу терористів на окупованих Росією територія українського Донбасу та щонайменше протягом трьох років змусили кожного українця оплачувати з власної кишені відновлення зруйнованої терористами інфраструктури Донецької та Луганської областей.

Прийняття у парламенті законів про «особливий статус Донбасу» та «амністію терористам» є плювком в обличчя тисячам героїв східного фронту

заявив народний депутат України Олексій Фурман, коментуючи прийняття парламентом «путінських» законів про Донбас

«16 вересня 2014 року в парламенті повторилася та ж ситуація з голосуванням, що і 16 січня цього року. Фракція "Свободи" – єдина, яка не дала жодного голосу за проведення закритого засідання. Після перерви в парламенті так і не проголосували за режим таємного голосування. Тоді одразу поставили на голосування законопроєкт про особливий статус Донбасу. Депутати фракції ВО "Свобода" з метою уникнення спекуляцій витягнули картки і підняли вгору. Однак маємо надзвичайно негативні рішення, які фактично означають оголошення капітуляції в російсько-українській війні», – заявив голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок під час брифінгу в парламенті.

Лідер націоналістів зазначив, що в документі про особливий статус Донбасу дуже багато норм не відповідають інтересам Української держави. "Створення народної міліції з терористів, надання їм права, хай і за благословенням Києва, призначати суддів і прокурорів на цих територіях; жодного слова про захист україномовного населення на окупованій території; чітко не визначено межі, по яких має проходити лінія поділу, зазначено лише, що це "Донецька і Луганська область". Також, поки вони будуть мати право діяти автономно, українці зі своєї кишені муситимуть фінансувати те, що відбувається на Сході, тобто відбудову знищених територій. Три роки зберігатиметься цей так званий особливий статус.

Більше того, на 9 листопада цього року буде призначено місцеві вибори. Оскільки немає норми про роззброєння терористів і виведення російських військ з цієї території, очевидно, що ці вибори будуть проходити так само, а може й гірше, як відбувалися в Криму. Зрозуміло, що жоден представник від державницьких українських політичних сил не зможе взяти участи у виборах. Отже, бандити і терористи отримають повну легітимність, і відбуватися це буде під дулами автоматів.

За закон про особливий статус проголосували 277 депутатів, за закон про амністію – 287. Депутати фракції ВО "Свобода", з метою уникнення спекуляції, витягнули картки і підняли вгору, що було зафільмовано. Звісно, що після голосування за ці рішення жодних гарантій, що Росія припинить воєнні дії, немає. Лишень зазначено, що Україна виконала свою частину домовленостей.

Парламентарі проголосували за законопроєкти, які фактично означають оголошення капітуляції в російсько-українській війні. Досягнення миру можна було реалізувати тільки отриманням перемоги у війні. Так зване перемир'я досягнуто аж надто великою ціною для українців", – підсумував очільник "Свободи".

Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» Закон України «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей»
Новини
Лідерів Вінницької Свободи викликають на допит
Квітневі зустрічі з виборцями у Вінниці
Так скасуванню утилізаційного збору
Привітання О.Фурмана з Новим роком та Різдвом Христовим
Інтерв'ю для вінницької газети «33-й канал»
Неприпустимі зміни до Податкового кодексу
Громадська приймальня депутата Фурмана
Про люстраційні списки
Шевченківські дні на Вінниччині
Свободівці передали мікроавтобус батальйону «Січ»
Свободівці провели зустрічі з виборцями Вінниччини
Вінницька облрада визнала ОУН УПА
Учасники АТО отримали земельні ділянки
Про «путінські закони» 16 вересня
Новий закон про вищу освіту
Про вибори Вінницького голови
Батальйон "Січ" вирушив на схід
Зупинити путінську «гуманітарну» провокацію
Відповідь СБУ на запит О.Фурмана
Зупинити безпідставні перевірки підприємців
Про причини виходу Свободи з коаліції
Протидія виборам на окупованих територіях
Відновити ядерний статус України
Позбавити українофобів державних нагород
Негідника-регіонала вигнали з парламенту
Українській армії - належна опіка держави
Зупинити саботаж в парламенті
Депутатське звернення до СБУ
Депутатське звернення щодо корупціонерів
Проект звернення до країн НАТО
Пам’ятник Героям Небесної Сотні у Брацлаві
Участь у заходах до Дня Конституції
Привітання випусників ВДПУ
Визнати вояків УПА борцями за Україну
Фурман в комітеті з питань підприємництва
Припинити брехню Росії
Концерн «Поділля» порушує зобов'язання
Марш Слави Героїв у Вінниці
Травневі зустрічі з виборцями
Візит Ігоря Швайки на Вінниччину
Медійників, посіпак Януковича - до люстрації
Ініциативи свободівців щодо спадщини
Про максимальну відкритість Ради
Зустріч з виборцями у Немирові
Зустріч з громадою Жмеринки
Очищення Ради від регіонала Олійника
Закон України про окуповані території