10 вересня 2014
Народний депутат України, голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман в приміщенні Вінницького торгово-економічного інституту за участі ректора Київського національного торговельно-економічного університету Анатолія Мазаракі взяв участь в обговоренні закону України «Про вищу освіту» з викладацьким колективом ВТЕІ та Вінницького торговельно-економічного коледжу.
Закон про вищу освіту, який так довго чекала Україна нарешті ухвалений Верховною Радою України. Попри певні недоліки він якісно кращий за старий закон та повинен стати справжнім стимулом для повноцінного виховання українського студентства як потужної державницької сили. Події Революції Гідності довели, що українська студентська молодь стала рушійною силою революції та здатна стати надійним фундаментом при будівництві нової України
зазначив народний депутат України Олексій Фурман
Під час обговорення закону Олексій Фурман наголосив, що з понад 30 правок до закону, які внесла фракція «Свободи» більшість було враховано та закликав наукове середовище подавати свої пропозиції щодо удосконалення закону, адже немає межі удосконаленню.
Нагадаємо, що згідно нового закону «Про вищу освіту» тільки університети, академії, інститути і коледжі визначатимуться Вищими навчальними закладами в Україні, замість І-ІV рівнів акредитації вводиться система ліцензування, передбачається створення окремого колегіального органу – Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, встановлюватимуться нові рівні та ступені освіти, утворюватиметься новий порядок набуття вищим навчальним закладом статусу національного, введено новий механізм вибору ректорів, всі керівні посади, від завідуючих кафедрами до декана та ректора, наразі зможуть перебувати на посаді не більше двох строків (до 10 років).
Виші отримають право на остаточне присудження наукових ступенів, навантаження на викладачів буде зменшено з 900 год. до 600 год на одну ставку, передбачена також зменшення навантаження на студентів за «кредитами», державні виші зможуть більш вільно користуватись власними коштами та надходженнями від наукової та іншої діяльності, рівень молодшого спеціаліста буде вилучено, а замість нього запроваджено ступінь молодшого бакалавра. З 2016 року передбачено введення механізм електронного вступу і автоматичного розміщення місць державного замовлення.
Завантажити повний текст Закону «Про вищу освіту» № 1556-VII від 01.07.2014