За злочини проти держави та нації - позбавляти високих нагород

23 липня 2014

Держава має врегулювати процедуру позбавлення високих державних нагород особам, які дозволяють собі публічні висловлювання на підтримку сепаратизму з метою відділення та приєднання території України до іншої держави. «Свобода» вимагає законодавчо розширити та доповнити підстави, що можуть слугувати причиною порушення питання перед Президентом України про позбавлення державних нагород.

За злочини проти держави та нації потрібні негайно позбавляти високих державних нагород. Про це 23 липня 2014 року заявив народний депутат України, голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман коментуючи реєстрацію у парламенті законопроекту свободівців про внесення змін до статті 16 Закону України "Про державні нагороди України" щодо позбавлення державних нагород.

Нагадаємо, що 23 липня 2014 року свободівці Олексій Фурман, Маркіян Лопачак, Олексій Кайда, Олег Осуховський, Ігор Янків та Руслан Марцінків зареєстрували у Верховній Раді України проект Закону №4352а про внесення змін до статті 16 Закону України "Про державні нагороди України" щодо позбавлення державних нагород у якому ініціаторами звернень перед Президентом України щодо зокрема позбавлення державних нагород пропонують визначити політичні партії, громадські організації, трудові колективи підприємств, установ організацій та народні депутати України.

Як зазначено у законопроекті свободівців, підставами для позбавлення державних нагород нагородженого є засудження за тяжкий злочин відповідно до подання суду, вчинення посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, публічне висловлювання на підтримку сепаратизму з метою відділення та приєднання території України до іншої держави, інші вчинки, що підривають авторитет України на міжнародній арені, і не сумісні із високою державною нагородою.

Законом України “Про державні нагороди України” визначено, що державні нагороди є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги у розвитку економіки, науки, культури, соціальної сфери, захисті Вітчизни, охороні конституційних прав і свобод людини, державному будівництві та громадській діяльності, за інші заслуги перед Україною. Діючим законодавством України передбачено, що позбавлення державних нагород може бути проведено Президентом України лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом. При цьому, існує тенденція до того, що деякі особи, які нагородженні державними нагородами за видатні заслуги перед Україною допускають непоодинокі публічні виступи, які є несумісними із високою державною нагородою.

Так, наприклад Йосип Кобзон, російський естрадний співак, політик, народний артист України, 20 лютого 2014 року разом з деякими іншими українцями Росії виступив за силовий розгін Євромайдану. Пізніше підтримав окупацію Росією Криму. Таїсія Повалій, народний депутат України 7 скликання, народна артистка України, до останнього планувала заспівати на «Дні Росії» в окупованому Криму. Раніше чоловік та її музичний продюсер Ігор Ліхута в коментарі ТСН розповів про позицію співачки. На його думку та думку Повалій, війни немає, є лише «певні проблеми, на певній території». «Ми артисти, нас запрошують на фестиваль. У нас в країні, на жаль, нічого не проходить. Ми вирішили прийняти запрошення. Таїсія – артистка, вона має співати». Ані Лорак (Кароліна Куєк) українська співачка, народна артистка України, продовжувала гастролювати в Росії навіть після анексії Криму та початку агресії з боку сусідньої країни. 2 червня 2014 року в умовах неоголошеної українсько-російської війни у Москві була нагороджена двома золотими самоварами, які співачка з радістю прийняла, а також отримала музичну нагороду Ru TV - за найкраще шоу та найкращий дует.

Реалізація законопроекту сприятиме підвищенню національної свідомості українців та осіб що нагородженні державними нагородами, реалізовуватиме виховну функцію права, а також стримуватиме нагороджених осіб у своїх публічних виловлюваннях.

Завантажити повний текст законопроекту №4352а
Новини
Лідерів Вінницької Свободи викликають на допит
Квітневі зустрічі з виборцями у Вінниці
Так скасуванню утилізаційного збору
Привітання О.Фурмана з Новим роком та Різдвом Христовим
Інтерв'ю для вінницької газети «33-й канал»
Неприпустимі зміни до Податкового кодексу
Громадська приймальня депутата Фурмана
Про люстраційні списки
Шевченківські дні на Вінниччині
Свободівці передали мікроавтобус батальйону «Січ»
Свободівці провели зустрічі з виборцями Вінниччини
Вінницька облрада визнала ОУН УПА
Учасники АТО отримали земельні ділянки
Про «путінські закони» 16 вересня
Новий закон про вищу освіту
Про вибори Вінницького голови
Батальйон "Січ" вирушив на схід
Зупинити путінську «гуманітарну» провокацію
Відповідь СБУ на запит О.Фурмана
Зупинити безпідставні перевірки підприємців
Про причини виходу Свободи з коаліції
Протидія виборам на окупованих територіях
Відновити ядерний статус України
Позбавити українофобів державних нагород
Негідника-регіонала вигнали з парламенту
Українській армії - належна опіка держави
Зупинити саботаж в парламенті
Депутатське звернення до СБУ
Депутатське звернення щодо корупціонерів
Проект звернення до країн НАТО
Пам’ятник Героям Небесної Сотні у Брацлаві
Участь у заходах до Дня Конституції
Привітання випусників ВДПУ
Визнати вояків УПА борцями за Україну
Фурман в комітеті з питань підприємництва
Припинити брехню Росії
Концерн «Поділля» порушує зобов'язання
Марш Слави Героїв у Вінниці
Травневі зустрічі з виборцями
Візит Ігоря Швайки на Вінниччину
Медійників, посіпак Януковича - до люстрації
Ініциативи свободівців щодо спадщини
Про максимальну відкритість Ради
Зустріч з виборцями у Немирові
Зустріч з громадою Жмеринки
Очищення Ради від регіонала Олійника
Закон України про окуповані території