Проект звернення парламенту до країн НАТО

3 липня 2014

Народний депутат України Олексій Фурман спільно з побратимами-свободівцями Олексієм Кайдою, Юрієм Сиротюком, Маркіяном Лопачаком зареєстрували проект постанови про звернення Верховної Ради України до держав — членів Організації Північноатлантичного договору щодо припинення військово-технічного співробітництва з Російською Федерацією та надання військово-технічної і гуманітарної допомоги Україні.

У зв’язку з окупацією частини української території Російською Федерацією, фактично українсько-російською війною на Донбасі та загрозою початку широкомасштабного відкритого вторгнення російських військ в Україну ми запропонували парламенту звернутися до держав НАТО щодо припинення ними військово-технічного співробітництва з Російською Федерацією та об'єднання зусиль для вжиття рішучих заходів по припиненню військової агресії, яка здійснюється проти України, а також надати військово-технічну та гуманітарну допомогу Україні

зазначив Олексій Фурман.

ЗВЕРНЕННЯ

Верховної Ради України до держав — членів Організації Північноатлантичного договору

щодо припинення військово-технічного співробітництва з Російською Федерацією

та надання військово-технічної і гуманітарної допомоги Україні

Україна перебуває фактично у стані війни з Російською Федерацією, яка більш як три місяці здійснює повномасштабну агресію проти нашої держави, окупувавши територію Автономної Республіки Крим та м. Севастополь і всіляко підтримуючи терористичні організації, що діють на території Донецької та Луганської областей.

1 березня 2014 року Рада Федерації Федеральних Зборів Росії ухвалила рішення щодо можливості використання Збройних Сил Росії на території України. Ще раніше російські війська увійшли на територію України в Криму під надуманим приводом захисту російськомовного населення.

З метою захисту суверенітету та територіальної цілісності України відповідно до статей 107 та 112 Конституції України 14 квітня 2014 року Указом виконуючого обов’язки Президента України було введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України». Станом на сьогодні серед військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, є сотні загиблих, поранених та безвісти зниклих.

Крім цього, протягом останніх днів у прикордонних з Україною районах Росії спостерігається помітне збільшення концентрації живої сили та військової техніки Збройних Сил Російської Федерації. Факт збільшення чисельності російського угруповання поблизу кордонів України 19 червня 2014 року підтвердив Міністр оборони Росії Сергій Шойгу.

Триваюча концентрація Збройних Сил Російської Федерації та їх підвищена активність поблизу кордонів України викликає особливе занепокоєння на тлі численних підтверджених фактів постачання з суміжної території озброєння та військової техніки терористам, які діють у Донецькій та Луганській областях, включаючи бойові танки, реактивні системи залпового вогню, переносні зенітно-ракетні комплекси і міномети.

Верховна Рада України наголошує, що Україна стала першою і наразі єдиною державою в світі, яка добровільно, за власною ініціативою відмовилася від ядерної зброї та ліквідувала всі її запаси під міжнародним контролем. Умовою такого безпрецедентного кроку стало надання 1994 року з боку Росії, Сполученого Королівства та США, до яких згодом приєдналися Франція та КНР, гарантій безпеки, зафіксованих у Меморандумі про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум).

Росія як одна з держав-гарантів зобов’язалася утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, а також поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України.

Проте дії Російської Федерації як члена ООН та постійного члена Ради Безпеки ООН, учасника ОБСЄ та члена Ради Європи є кричущим порушенням всіх засадничих принципів міжнародних відносин і підривають основи безпеки на Європейському континенті. Військові дії Російської Федерації на території України, її сприяння сепаратизму та тероризму у східному регіоні України, організація та проведення незаконного референдуму на території Автономної Республіки Крим грубо порушують права людини і основні свободи в Україні, а саме право на свободу пересування, свободу слова, свободу волевиявлення тощо.

Так, зі сторони Російської Федерації порушено принципи міжнародних взаємовідносин, закріплені в рамках Ради Північноатлантичного співробітництва програмою військової співпраці «Партнерство заради миру» між державами-членами та державами-партнерами Північноатлантичного союзу, а саме: забезпечення справедливості і миру шляхом демократії, додержання принципів міжнародного права, відданості доброчинному виконанню обов'язків, які витікають зі Статуту ООН, додержання принципів Загальної Декларації прав людини і, зокрема, обов'язку утримуватися від погрози силою або застосування сили проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави та поважати існуючі кордони.

Згідно з Хартією про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору Україна та Організація Північноатлантичного договору і її держави-члени підтвердили свої зобов'язання щодо розбудови розширених та поглиблених відносин, а союзники по НАТО підтримуватимуть суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України, демократичний розвиток, економічне процвітання та її статус без'ядерної держави, а також принцип непорушності кордонів, як ключові фактори стабільності та безпеки в Центрально-Східній Європі та на континенті в цілому.

У зв’язку з цим Верховна Рада України звертається до держав — членів Організації Північноатлантичного договору зі зверненням:

розглянути питання про припинення військово-технічного співробітництва з Російською Федерацією та об'єднати зусилля для вжиття рішучих заходів по припиненню військової агресії, яка здійснюється проти України;

надати військово-технічну та гуманітарну допомогу Україні.

Закликаємо продемонструвати солідарність з Українським народом у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності.

Деталі на сайті парламенту

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО «Свобода»