Парламент має невідкладно врегулювати законодавство щодо оподаткування спадщини

15 травня 2014

Оформлення спадщини на земельну ділянку, будинок або майно сільському спадкоємцю сьогодні не просто і надто обтяжливо із-за необхідності отримання багатьох платних довідок, чисельних поїздок до нотаріуса в районний чи обласний центр, залучення юрисконсультів, тощо. Щоб оформити спадщину в деяких районних нотаріусах наші громадяни займають черги із ночі, а також взагалі записуються на прийом, і чекають своєї черги дуже довго.

Процес оформлення спадщини діючими нормативними актами для жителів сільських населених пунктів до кінця не врегульований, оскільки не передбачає замкнуту процедуру оформлення спадщини за місцем їхнього проживання. Єдина норма з Цивільного кодексу України за ст.1283 передбачає лише охорону спадкового майна, яка покладена на органи місцевого самоврядування. Все інше, що стосується спадщини, закріплено за нотаріусами, яких в селі немає. Введення в дію нових норм щодо оформлення спадщини сільським спадкоємцям сприятиме поліпшенню соціальних умов проживання на селі.

В сільські, селищні ради додатково має бути введено до штатного розпису посаду особи, що відповідає за роботу із оформленням спадщини. Вважаю, що такими фахівцями мають бути особи, які мають юридичну освіту, адже необхідно надавати юридичну оцінку документам, які подаються на оформлення спадщини, і не тільки також потрібно мати знання щодо роботи множинних реєстрів, що в подальшому зареєструвати право власності на садкове майно. Парламент має невідкладно врегулювати законодавство щодо порядку оформлення та оподаткування спадщини. Це не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України, а навпаки принесе додаткові надходження в сільські бюджети. На цьому 15 травня 2014 року наголосив народний депутат від ВО "Свобода" Олексій Фурман під час обговорення в парламенті законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оформлення спадщини» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».

На сьогодні нульова ставка по сплаті податку за оформлення спадщини розповсюджується тільки на першу чергу споріднення, проте рідні брати та сестри, баба та дід, як з боку батька, так і з боку матері, та онуки сплачують 5% податку за оформлення спадщини. Найбільш гострою ця проблема є при оформленні спадщини у сільській місцевості, де сплата податку за отримання майна у спадщину та плата за проведення оцінки майна становить у рази більше, ніж реальна вартість такого майна. Під час мого перебування на Вінничинні та проведенні зустрічей із виборцями, дуже часто піднімається питання особливо в сільській місцевості щодо непомірних платежів за оформлення батьківської спадщини, тому важливо, що законопроектом пропонується звільнити від сплати податку на доходи фізичних осіб при оформленні спадщини для спадкоємців першої та другої черги споріднення. Законопроекти необхідно допрацювати та підтримати», - зазначив Олексій Фурман.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО «Свобода»

Новини
Лідерів Вінницької Свободи викликають на допит
Квітневі зустрічі з виборцями у Вінниці
Так скасуванню утилізаційного збору
Привітання О.Фурмана з Новим роком та Різдвом Христовим
Інтерв'ю для вінницької газети «33-й канал»
Неприпустимі зміни до Податкового кодексу
Громадська приймальня депутата Фурмана
Про люстраційні списки
Шевченківські дні на Вінниччині
Свободівці передали мікроавтобус батальйону «Січ»
Свободівці провели зустрічі з виборцями Вінниччини
Вінницька облрада визнала ОУН УПА
Учасники АТО отримали земельні ділянки
Про «путінські закони» 16 вересня
Новий закон про вищу освіту
Про вибори Вінницького голови
Батальйон "Січ" вирушив на схід
Зупинити путінську «гуманітарну» провокацію
Відповідь СБУ на запит О.Фурмана
Зупинити безпідставні перевірки підприємців
Про причини виходу Свободи з коаліції
Протидія виборам на окупованих територіях
Відновити ядерний статус України
Позбавити українофобів державних нагород
Негідника-регіонала вигнали з парламенту
Українській армії - належна опіка держави
Зупинити саботаж в парламенті
Депутатське звернення до СБУ
Депутатське звернення щодо корупціонерів
Проект звернення до країн НАТО
Пам’ятник Героям Небесної Сотні у Брацлаві
Участь у заходах до Дня Конституції
Привітання випусників ВДПУ
Визнати вояків УПА борцями за Україну
Фурман в комітеті з питань підприємництва
Припинити брехню Росії
Концерн «Поділля» порушує зобов'язання
Марш Слави Героїв у Вінниці
Травневі зустрічі з виборцями
Візит Ігоря Швайки на Вінниччину
Медійників, посіпак Януковича - до люстрації
Ініциативи свободівців щодо спадщини
Про максимальну відкритість Ради
Зустріч з виборцями у Немирові
Зустріч з громадою Жмеринки
Очищення Ради від регіонала Олійника
Закон України про окуповані території

Твітер ВО «Свобода»