Дільність парламенту має бути максимально відкритою для громадян

14 травня 2014

Однією з ключових ознак демократії та народовладдя є формування дієвого контролю суспільства за органами влади. Верховна Рада України як єдиний законодавчий орган влади і головний орган представницької влади в нашій державі має будувати свою діяльність на засадах максимальної відкритості. Але, на жаль, досі громадяни України не мали змоги безпосередньо спостерігати за роботою народних депутатів, зокрема, під час пленарних засідань парламенту.

Відвідання приміщень Українського парламенту громадянами наразі можливе лише шляхом проведення екскурсій, організацією яких займається відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення інформаційного управління Апарату Верховної Ради України.

З метою сприяння утвердженню європейських норм парламентаризму, утвердженню принципів народовладдя та відкритості роботи Верховної Ради України народні депутати України Олексій Фурман, Маркіян Лопачак та Олександр Шевченко 27 березня 2014 року зареєстрували проект Закону «Про внесення змін до статті 3 Регламенту Верховної Ради України» щодо забезпечення доступу громадян на пленарні засідання Верховної Ради України. При ухваленні законопроекту громадяни отримають можливість бути присутніми на пленарних засіданнях Верховної Ради України у спеціально облаштованому приміщенні, з якого є можливість спостерігати за подіями у сесійній залі. У законі пропонується визначити, що порядок забезпечення вільного доступу громадян на пленарні засідання Верховної ради України встановлюється Положенням, яке затверджується Постановою Верховної Ради України. Проект такого Положення запропоновано розробити і внести на розгляд Верховної Ради України у місячний термін Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України разом з Апаратом Верховної Ради України.

Практика парламентаризму багатьох розвинених демократичних країн передбачає можливість громадян безпосередньо бути присутніми на пленарних засіданнях національних парламентів та спостерігати перебіг законодавчого процесу. Зокрема, присутність громадян у спеціально відведених місцях під час пленарних засідань передбачена у парламентах Великої Британії, Канади, Румунії тощо. Актуальним сьогодні в Україні вбачається питання законодавчого визначення можливості та порядку доступу громадян на пленарні засідання Верховної Ради України, адже це дозволить створити умови для більш дієвого контролю з боку громадськості за законотворчим процесом

наголосив народний депутат України, голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман.

16 квітня 2014 року профільний Комітет з питань боротьби із організованою злочинністю і корупцією надав позитивний висновок щодо законопроекту. У проекті не виявлено корупційних факторів. Проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Попри це 14 травня 2014 року відповідний законопроект не був включений до порядку денного засідання сесії Верховної Ради України, зокрема з фракцій Партії Регіонів та КПУ проголосував лише один депутат. Очевидно, що такий парламент не виконує свого основного завдання перед суспільством щодо відкритості та гласності своєї роботи та має бути розпущений, - зазначив Олексій Фурман.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО «Свобода»

Новини
Лідерів Вінницької Свободи викликають на допит
Квітневі зустрічі з виборцями у Вінниці
Так скасуванню утилізаційного збору
Привітання О.Фурмана з Новим роком та Різдвом Христовим
Інтерв'ю для вінницької газети «33-й канал»
Неприпустимі зміни до Податкового кодексу
Громадська приймальня депутата Фурмана
Про люстраційні списки
Шевченківські дні на Вінниччині
Свободівці передали мікроавтобус батальйону «Січ»
Свободівці провели зустрічі з виборцями Вінниччини
Вінницька облрада визнала ОУН УПА
Учасники АТО отримали земельні ділянки
Про «путінські закони» 16 вересня
Новий закон про вищу освіту
Про вибори Вінницького голови
Батальйон "Січ" вирушив на схід
Зупинити путінську «гуманітарну» провокацію
Відповідь СБУ на запит О.Фурмана
Зупинити безпідставні перевірки підприємців
Про причини виходу Свободи з коаліції
Протидія виборам на окупованих територіях
Відновити ядерний статус України
Позбавити українофобів державних нагород
Негідника-регіонала вигнали з парламенту
Українській армії - належна опіка держави
Зупинити саботаж в парламенті
Депутатське звернення до СБУ
Депутатське звернення щодо корупціонерів
Проект звернення до країн НАТО
Пам’ятник Героям Небесної Сотні у Брацлаві
Участь у заходах до Дня Конституції
Привітання випусників ВДПУ
Визнати вояків УПА борцями за Україну
Фурман в комітеті з питань підприємництва
Припинити брехню Росії
Концерн «Поділля» порушує зобов'язання
Марш Слави Героїв у Вінниці
Травневі зустрічі з виборцями
Візит Ігоря Швайки на Вінниччину
Медійників, посіпак Януковича - до люстрації
Ініциативи свободівців щодо спадщини
Про максимальну відкритість Ради
Зустріч з виборцями у Немирові
Зустріч з громадою Жмеринки
Очищення Ради від регіонала Олійника
Закон України про окуповані території

Твітер ВО «Свобода»