Інтерв'ю для вінницької газети «33-й канал»

2 квітня 2014

Своє перше інтерв'ю народний депутат України від ВО «Свобода» Олексій Фурман дав найпопулярнiшій щотижневій газеті на Вінниччині «33-й канал»

Як змінилось ваше життя після прийняття присяги народного депутата? Що, в першу чергу, має вирішувати парламент у ці тривожні дні?
До присяги у Верховній Раді я готувався півтора року, бо на останніх парламентських виборах був 26 номером у списку «Свободи». Я часто брав участь у засіданні нашої фракції, завжди в курсі подій у Раді, в нашій країні та області, а тому якихось проблем із початком роботи, в статусі народного депутата не було. Тим більше, що "на розкачку" чи звикання просто немає часу — ворог окупував український Крим, стоїть на наших кордонах, і революція гідності в серці кожного громадянина має тривати до перемоги. Мобілізація, згуртованість та напружена робота — це головні завдання на сьогодні. На поділ посад, партійних квот і рейтингів треба накласти мораторій, бо за всім цим ми можемо втратити країну, незалежність та свободу!
Війна буде чи найгірше вже позаду?
Я так вважаю, що найтривожніші дні вже позаду... Це були 16-18 березня... Одразу після так званого референдуму в Криму під дулами російських автоматів загарбник міг піти далі, на нашу континентальну територію. Нині ж, коли весь світ побачив та засудив окупацію частини України, оскаженілий російський «імператор» трішки вгамувався... Але що буде далі, дуже важко прогнозувати. Сценарій у східних областях однозначно був запущений із Росії, і лише витримка, сила волі та напружена робота військових та силовиків зуміла зупинити подальшу ескалацію ситуації.
Чи буде заборонена в Україні компартія?
Позиція фракції комуністів на сьогодні є відкрито зрадницькою, і тому найближчим часом на голосування Ради буде внесено законопроект про заборону комуністичної ідеології у новій Україні. Це буде логічне продовження «ленінопаду»! А ті народні депутати, що втекли із країни, не ходять на роботу чи відсиджуються у своїх маєтках, будуть позбавлені щонайменше заробітної плати... Я автор цього законопроекту.
На який відсоток довіри вінничан розраховують «Свобода» і Олег Тягнибок 25 травня?
Я сподіваюсь, що ці вибори пройдуть, нарешті, чесно, без фальсифікацій, примусу та адмінресурсу. Адже шансів на перемогу в залишків Партії регіонів чи КПУ просто немає... Тому змагатись за голоси вінничан та українців в цілому будуть переважно представники вчорашньої опозиції, праві сили. У квітні-травні наш лідер приїде на Вінниччину в рамках передвиборчого туру. Цей візит Олега Тягнибока ми вже готуємо, і кожен подолянин зможе почути безпосередньо від головного «свободівця» України його думки про майбутнє нашого краю!
Чому досі не прийнятий закон про люстрацію?
Він вкрай необхідний для нашого суспільства, бо без люстрації — докорінного очищення влади - Україна не стане успішною країною. І вже перші спроби колишніх держслужбовців, корупціонерів та не раз перефарбованих посадовців отримати крісла після революції гідності є чітким сигналом — Україна чекає закону про ЛЮСТРАЦІЮ! Ми розуміємо, що за один день здійснити її неможливо, на це підуть роки, як у Польщі та інших пострадянських країнах. Це принципова позиція «Свободи»!
Як ви ставитесь до закидів на свою адресу про діда і батька - комуністів?
Буду відвертим — мій дідусь Микола Корнійович свого часу працював у народному контролі та, як всі, призначався через партійний контроль... Я цього факту не приховую... Але він завжди був справжнім патріотом, українцем, і присягу нардепа на трибуні Верховної Ради я приймав у дідівській вишиванці. Їй уже більше 50 років, і я гордий за такого націоналіста із роду Фурманів. Мій батько, Юрій Миколайович, працював викладачем і публічно вийшов із КПУ в 1989-му році на загальних зборах педагогічного інституту разом із майбутнім Героєм України Мулявою. Це було ще до розвалу Союзу, і за цей свій крок батько зазнав тоді переслідувань... Ось такою є правда про мого діда і батька.
Як ви розцінюєте «самосуд» над екс-директором УТ-1 вашими колегами по фракції?
Там було дуже багато емоцій, і так вчиняти з Пантелеймоновим не треба було... Але зрозумійте і нас — три місяці «Свобода» на передовій, 18 побратимів вбито на Майдані, 19-го нашого хлопця зарізали в Донецьку, і самі знаєте, що показувало державне телебачення весь останній час. Фактично такі, як Пантелеймонов, відпрацьовували інформаційне замовлення із Москви. У наших хлопців просто здали нерви, але інакше такі «кадри» вже не виметеш із їхніх кабінетів та посад.
На вашу думку, Верховна Рада — клуб мільйонерів чи народний депутат не може бути бідною, неуспішною людиною?
Я прийшов у Раду із бізнесу, на моєму підприємстві вже 22 років працює більше сотні людей, ми платимо податки і ведемо свої справи чесно та прозоро. А починати довелось із нуля, коли я купив відеокамеру та знімав як оператор весілля у Вінниці та по всій області. Студенту вижити на ту стипендію було вкрай важко! Я закінчив факультет історії та правознавства нашого педагогічного інституту, але працювати пішов у бізнес... І всім відомо, яких переслідувань зазнало моє підприємство за останній час від різного роду перевіряючих, контролерів та судів. Усім відомо, як моїх 4 білборди із рекламою Олега Тягнибока бандити від вчорашньої влади просто зрізали і вивезли в невідомому напрямку. А ще арештовували автопарк мого підприємства і ресторан моєї матері через невідомо звідки «намальований» штраф у 104 тисячі гривень! Все це ми подолали, пережили і перемогли!
Куди народний депутат Фурман планує витрачати свою заробітну плату із Верховної Ради?
Я уже відкрив свою громадську приймальню у Вінниці на Хмельницькому шосе, 53 та через своїх 4 помічників планую надавати юридичну, матеріальну та благодійну допомогу землякам.
Родину ви забираєте із собою до Києва?
Дружина Ірина та 9-річний син Юрій залишаються жити тут, у Вінниці. Бо я мешкаю в столиці на 15-ти квадратних метрах в депутатському готелі... Тому ця ситуація із роботою в Раді, однозначно, забирає більшу частину мого часу. Але моїм округом для діяльності парламентаря обрано рідну Вінниччину, і будемо бачитись із рідними під час кожного приїзду до рідної Вінниці. Так розпорядилась доля, і доведеться жити на два міста... Я добре усвідомлюю, що попереду важка робота, непрості випробування для всіх нас — громадян України. Адже із пустою казною треба буде виплачувати пенсії та всі соціальні виплати, брати нові запозичення і чесно ними розпоряджатись в країні, підвищувати комунальні тарифи та, водночас, адресно надавати допомогу літнім та малозабезпеченим людям. Але через все це нам треба пройти, щоб, нарешті, здійснилась мрія кожного про нову заможну європейську Україну! Над цим я працюю із побратимами із «Свободи» у Верховній Раді та тут, на вінницькому окрузі. Разом ми зможемо ВСЕ! Слава Україні!
Інтерв'ю записав Роман КОВАЛЬСЬКИЙ
Новини
Лідерів Вінницької Свободи викликають на допит
Квітневі зустрічі з виборцями у Вінниці
Так скасуванню утилізаційного збору
Привітання О.Фурмана з Новим роком та Різдвом Христовим
Інтерв'ю для вінницької газети «33-й канал»
Неприпустимі зміни до Податкового кодексу
Громадська приймальня депутата Фурмана
Про люстраційні списки
Шевченківські дні на Вінниччині
Свободівці передали мікроавтобус батальйону «Січ»
Свободівці провели зустрічі з виборцями Вінниччини
Вінницька облрада визнала ОУН УПА
Учасники АТО отримали земельні ділянки
Про «путінські закони» 16 вересня
Новий закон про вищу освіту
Про вибори Вінницького голови
Батальйон "Січ" вирушив на схід
Зупинити путінську «гуманітарну» провокацію
Відповідь СБУ на запит О.Фурмана
Зупинити безпідставні перевірки підприємців
Про причини виходу Свободи з коаліції
Протидія виборам на окупованих територіях
Відновити ядерний статус України
Позбавити українофобів державних нагород
Негідника-регіонала вигнали з парламенту
Українській армії - належна опіка держави
Зупинити саботаж в парламенті
Депутатське звернення до СБУ
Депутатське звернення щодо корупціонерів
Проект звернення до країн НАТО
Пам’ятник Героям Небесної Сотні у Брацлаві
Участь у заходах до Дня Конституції
Привітання випусників ВДПУ
Визнати вояків УПА борцями за Україну
Фурман в комітеті з питань підприємництва
Припинити брехню Росії
Концерн «Поділля» порушує зобов'язання
Марш Слави Героїв у Вінниці
Травневі зустрічі з виборцями
Візит Ігоря Швайки на Вінниччину
Медійників, посіпак Януковича - до люстрації
Ініциативи свободівців щодо спадщини
Про максимальну відкритість Ради
Зустріч з виборцями у Немирові
Зустріч з громадою Жмеринки
Очищення Ради від регіонала Олійника
Закон України про окуповані території