Шевченківські дні на Вінниччині

9 березня 2014

9 березня 2014 року на Вінниччині за підтримки "Свободи" відбулись урочисті заходи до 200-річчя геніяльного українця Тараса Шевченка. У Вінниці на Театральній площі зібралось урочисте народне віче, організоване патріотичними громадськими та політичними силами области.

"Шевченко показав нам усім шлях до свободи, до єднання. Він прагнув, щоб українець був господарем на своїй, Богом даній землі. Дух та постать Шевченка надихали та спрямовували на боротьбу за утвердження власної держави мільйони українців. Новітні українські герої – Небесна сотня – гинули в бою зі словами Шевченка на устах. Черпаючи силу та енергію в таких велетнів духу як Тарас Шевченко, українська нація буде непереможною. Ні зовнішні, ні внутрішні виклики та загрози не зупинять Революцію гідности, яка триває в Україні. Але революція буде завершеною тоді, коли відбудеться повна люстрація", – заявив на народному вічі у Вінниці голова обласної організації ВО "Свобода" Олексій Фурман.

Не оминули увагою вінницькі свободівці і погруддя Кобзаря біля СЗШ № 30, яке донедавна було єдиним у Вінниці та змушувало міську владу на чолі з екс-мером В.Гройсманом кожного разу в Шевченківські дні шукати нові виправдання перед вінничанами своєї злочинної недбалости у збереженні національної пам'яти українського народу. "Саме тут ми збиралися останні шість років, організували поетичні читання, клали квіти. Міська та обласна рада завжди теж приєднувалася, аби попіаритися. А сьогодні тут крім нас ніхто не поклав жодної квіточки", – сказав депутат Вінницької міської ради свободівець Володимир Базелюк.

У Калинівці сьогодні на центральній площі міста відбулися Шевченківські читання, приурочені до 200-річчя Кобзаря й організовані за підтримки "Свободи" та калинівського літературного об'єднання "Калинове намисто". Заступник голови Калинівської "Свободи" з національної пам'яти Володимир Рибаченко розпочав читання із презентації збірника віршів членів літоб'єднання "Великим, величним і вічним", присвячені Тарасові Шевченку та Степанові Руданському. Свободівець Андрій Поліщук, який 50 днів перебував на Майдані у Києві та постраждав у боротьбі за відновлення справедливости, прочитав поему "Кавказ" Тараса Шевченка.

7 березня 2014 року серед учнів загальноосвітньої школи с. Червона Гребля Чечельницького району Вінницької области за підтримки "Свободи" розпочалися заходи з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Учні виступили з концертною програмою та декламували вірші Кобзаря.

Нагадаємо, що 15 лютого 2014 року у Вінниці на велелюдному народному вічі за сприяння та підтримки опозиційних народних депутатів України, зокрема уповноваженого ВО "Свобода" у Вінницькій області, заступника Голови ВО "Свобода" Андрія Мохника, напередодні відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка громада встановила народний пам'ятник генієві української нації та перейменувала Театральну площу на площу імени Тараса Шевченка.

Шевченківські дні на Вінниччині тривають.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО "Свобода"

Новини
Лідерів Вінницької Свободи викликають на допит
Квітневі зустрічі з виборцями у Вінниці
Так скасуванню утилізаційного збору
Привітання О.Фурмана з Новим роком та Різдвом Христовим
Інтерв'ю для вінницької газети «33-й канал»
Неприпустимі зміни до Податкового кодексу
Громадська приймальня депутата Фурмана
Про люстраційні списки
Шевченківські дні на Вінниччині
Свободівці передали мікроавтобус батальйону «Січ»
Свободівці провели зустрічі з виборцями Вінниччини
Вінницька облрада визнала ОУН УПА
Учасники АТО отримали земельні ділянки
Про «путінські закони» 16 вересня
Новий закон про вищу освіту
Про вибори Вінницького голови
Батальйон "Січ" вирушив на схід
Зупинити путінську «гуманітарну» провокацію
Відповідь СБУ на запит О.Фурмана
Зупинити безпідставні перевірки підприємців
Про причини виходу Свободи з коаліції
Протидія виборам на окупованих територіях
Відновити ядерний статус України
Позбавити українофобів державних нагород
Негідника-регіонала вигнали з парламенту
Українській армії - належна опіка держави
Зупинити саботаж в парламенті
Депутатське звернення до СБУ
Депутатське звернення щодо корупціонерів
Проект звернення до країн НАТО
Пам’ятник Героям Небесної Сотні у Брацлаві
Участь у заходах до Дня Конституції
Привітання випусників ВДПУ
Визнати вояків УПА борцями за Україну
Фурман в комітеті з питань підприємництва
Припинити брехню Росії
Концерн «Поділля» порушує зобов'язання
Марш Слави Героїв у Вінниці
Травневі зустрічі з виборцями
Візит Ігоря Швайки на Вінниччину
Медійників, посіпак Януковича - до люстрації
Ініциативи свободівців щодо спадщини
Про максимальну відкритість Ради
Зустріч з виборцями у Немирові
Зустріч з громадою Жмеринки
Очищення Ради від регіонала Олійника
Закон України про окуповані території

Твітер ВО «Свобода»