Діяльність Вінницького осередку партії «ВО Свобода»

Активна діяльність ВО Свобода на Вінниччині розпочалась з 2010 року. Спочатку розбудовувалась структура партійних осередків по всій області, проводилась велика інформаційна робота, адже люди на місцях тоді майже нічого не знали про ідеологію і програму партії. Згодом розпочались і перші акції вінницьких свободівців як по Вінницькій області, так і в цілому по Україні.

Звісно, у цьому стислому огляді діяльності вінницького осередку Всеукраїнського об'єднання Свобода неможливо розказати про всі малі і великі справи, які роблять свободівці для того, щоб українці почали відчувати себе господарями на своїй землі.

Діяльність Вінницької Свободи за 2014 рік

9 березня 2014 року на Вінниччині за підтримки «Свободи» відбулись урочисті заходи до 200-річчя геніяльного українця Тараса Шевченка. У Вінниці на Театральній площі зібралось урочисте народне віче, організоване патріотичними громадськими та політичними силами области.

19 лютого 2014 року тисячі вінничани обурені кривавою війною влади проти народу намагалися захопити управління МВС, це супроводжувалося вибухами петард та димом шашок. Зранку вінничани прорвалися у приміщення Вінницької обласної державної телерадіокомпанії.

Янукович та партія регіонів фактично оголосили війну українському народу. Десятки загиблих українців на вулицях Києва свідчать, що режим намагається втопити в крові будь-кого, хто наважиться вимагати дотримання своїх конституційних прав та свобод. Українці проявляють високу громадянську та національну свідомість та будуть боротися до повної зміни системи влади. Дочасні президентські та парламентські вибори стануть початком оновлення усього державного апарату в державі. Закликаємо представників правоохоронних органів і військових не виконувати злочинних наказів та переходити на бік народу» – коментує ситуацію в країні і, зокрема, місті голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман.

15 лютого 2014 року у Вінниці на велелюдному Народному вічі за сприяння та підтримки опозиційних народних депутатів України напередодні відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка громада встановила народний пам'ятник генієві української нації та перейменувала площу Театральну на площу імени Тараса Шевченка.

«Сьогодні українці своєю боротьбою на Майдані у Києві та активними діями на місцях доводять усім, що ми можемо перемагати і перемагатимемо в майбутньому, коли будемо консолідовані та дисципліновані. Відставка уряду, психологічний розкол партії влади, захоплення провладних адміністрацій, створення та активна діяльність реальних представницьких органів громади – Народних рад – це лише початок нашого переможного наступу на узурпаторський режим Януковича, який обов'язково незабаром впаде», – заявив на Народному вічі голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода», співголова Народної ради Вінницької области Олексій Фурман.

9 лютого 2014 року на Народному віче у Вінниці голова обласної «Свободи» Олексій Фурман наголосив: «На Вінниччині опозиційні сили, створивши Народні ради, які будуть легітимними органами місцевого самоврядування, продовжують тиск на владу та Партію регіонів. Ми й надалі пліч-о-пліч з народом будемо боротися, щоб якнайшвидше усунути кривавий диктаторський режим в Україні. Наша мета – повне перезавантаження влади, а саме відставка Януковича, дострокові президентські та парламентські вибори».

18 січня 2014 року у Вінниці багатотисячне Народне віче на Театральній площі виступило проти диктаторських «зеконів» Януковича. Голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман у своєму виступі зачитав повний затверджений склад Ради Вінницького осередку ВО «Майдан» та розповів про політичні репресії щодо нього як одного з організаторів Вінницького «Майдану»

15 січня 2014 року відбувся брифінг Олексія Фурмана та народного депутата України, уповноваженого ВО «Свобода» у Вінницькій області Андрія Мохника у Верховній Раді України та спільний брифінг з народним депутатом України Олексієм Кайдою в прес-центрі центрального Штабу національного спротиву. Олексій Фурман наголосив: «Ні репресії, ні переслідування нас не зупинять, бо за нами правда і справедливість!».

10 січня 2014 року на Вінниччині створено обласний осередок Всеукраїнського об'єднання «Майдан». До Ради Вінницького обласного осередку ВО «Майдан» увійшли 16 осіб, що представляють політичні та громадські організації области, зокрема голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман та керівники Вінницьких обласних молодіжних громадських організацій «Студентська Свобода» та «Сокіл» Андрій Вигонюк та Віталій Козаков.

10 січня 2014 року «Революція гідности, що триває нині в Україні, загострила в українців, крім почуття соціяльної та національної справедливости, також тверде бажання очистити державу від тоталітарних окупаційних символів комуністичної доби. Кожного тижня ЗМІ повідомляють про падіння ідолів Лєніна на території як Центральної, так і Південної України. «Лєнінопади» демонструють тверде бажання українців відновити історичну справедливість», – заявив голова Вінницької обласної організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олексій Фурман, коментуючи кореспонденту ТРК «Україна» обезголовлення ідола Лєніна на Вінниччині.

Діяльність Вінницької Свободи за 2013 рік

20 грудня 2013 року Вінницька «Свобода» спільно з иншими політичними силами области, об'єднаними в обласний Штаб національного спротиву, пікетувала сесію обласної ради, вимагаючи від виконавчої влади виконати вимоги Майдану, а саме відправити уряд Азарова у відставку, арештувати та притягнути до кримінальної відповідальности міністра МВС В. Захарченка, звільнити та притягнути до відповідальности керівництво спецпідрозділу «Беркут» та всіх бійців, які брали участь у побитті дітей, журналістів та инших мирних громадян на Майдані Незалежности в Києві 30 листопада.

«Янукович, постійно обманюючи український народ про реальний стан економіки, штовхає країну до дефолту. Якщо ми не зметемо цей режим на чолі з «професіоналами» Януковичем та Азаровим – то нашу державу очікує фінансовий та економічний крах. Лише об'єднавши зусилля, українці не залежно від політичної, громадської, релігійної чи соціяльної приналежности здатні перемогти кримінально-олігархічний режим Януковича», – наголосив голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман.

10 грудня 2013 року активісти Вінницької «Свободи» взяли участь у пікетуванні обласного управління МВС у Вінницькій області з вимогами припинити фабрикування кримінальних справ проти патріотів та звільнити незаконно затриманих студентів, заарештованих після подій 1 грудня у Києві на вулиці Банковій біля Адміністрації Президента, а також притягнути до кримінальної відповідальности організаторів та виконавців кривавого побоїща на Майдані Незалежности 30 листопада».

9 грудня 2013 року голова Вінницької обласної організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олексій Фурман у своєму виступі на Театральній площі у Вінниці наголосив, що блокада урядового кварталу, яку розпочали вчора у Києві парламентські опозиційні сили, призведе до падіння режиму Януковича.

27 листопада 2013 року Вінницький Евромайдан об'єднав у собі опозиційні політичні партії, громадські організації та студентську молодь Вінниці та области, які вже сьомий день поспіль збираються на Театральній площі міста, щоби висловити своє рішуче прагнення бачити Україну у співтоваристві европейських націй, а не у наскрізь просякнутій корупцією та бандитизмом державі третього світу.

«У такі напружені та доленосні дні, українці мають не забувати, що у разі відмови Президента припинити політичні репресії, виконати свої конституційні обов'язки та підписати Угоду, ми маємо домагатися імпічменту Януковичу за державну зраду, зрив підписання Угоди про асоціяцію з Европейським Союзом та закликати всі демократичні країни світу негайно застосувати персональні санкції проти Януковича та представників його корумпованого режиму. А також звернутися до керівників Европейського Союзу, голів держав та урядів усіх 28 країн його членів із закликом не закривати двері Україні в Европу, створити умови для підписання Угоди про асоціяцію після зміни влади в країні», – прокоментував ситуацію голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман.

26 листопада 2013 року у Вінниці на Евромайдан, що відбувся за підтримки ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», «УДАРу» та НРУ, вийшли сотні людей – позапартійні та члени опозиційних політичних партій, з державними й партійними прапорами та без них, підприємці та студенти. «Партія регіонів, відмовившись проголосувати в парламенті за евроінтеграційні закони, показала, що вона насправді не хоче Угоди про асоціяцію з ЕС, а уряд Азарова злочинною відмовою від курсу на Асоціяцію виконав замовлення Кремля і розпочав поворот нашої держави в минуле, у бік Митного союзу та реставрації совєцької імперії. Ця влада показала, що хоче лише одного – якомога довше правити і безкарно грабувати Україну. Але Україна буде в Европі! – заявив голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман.

22 листопада 2013 року у с. Дружелюбівка Калинівського району за сприяння ВО «Свобода» відкрили меморіял загиблим українцям в часи Голодомору-геноциду 1932–1933 років. «Політика Кремля щодо нас завжди була антиукраїнською. Як у роки Голодомору 1932–33 років так і у наші дні, коли через економічний та політичний тиск Росії українська влада в особі Партії регіонів та комуністів знову проти волі народу тягнуть нас у союз з азіятською Московією. Але ми будемо боротися до кінця щоб не повторилися голодомори на українській землі», – заявив очільник Вінницької «Свободи» Олексій Фурман.

20–21 листопада 2013 року голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман та заступник голови Вінницької обласної організації Роман Марійчак з робочими поїздками відвідали Жмеринку, Томашпіль та Тульчин, де провели зустрічі з прихильниками партії та керівництвом районних організацій. «На сьогодні перед «Свободою» стоїть надважливе завдання – створення дільничних організацій за рахунок якісного розширення партійного членства. «Свобода» була, є і має бути організацією, де основними чеснотами є ідейність та високі моральні якості. Малі справи багатьох людей творять великі звершення – це той принцип, який має пам'ятати кожен», – наголосив під зустрічей Олексій Фурман.

20 травня 2013 року у Вінницькому прес-клубі відбулася спільна прес-конференція лідерів місцевих організацій «Свободи», «Батьківщини» і «УДАРу» на тему підсумків всеукраїнської акції «Вставай, Україно!». Вінницьку обласну організацію ВО «Свобода» представляв Олексій Фурман. Олексій Фурман сказав: «Провокації влада організовує, щоби створити протистояння в суспільстві, вчиняє різноманітні «спектаклі», аби роз'єднати опозицію і відвести увагу суспільства від провальної економічної політики Партії регіонів. Однак сьогодні ми демонструємо єдність наших прагнень у боротьбі проти режиму Януковича і за докорінні зміни в українській державі. На вінницькому рівні ми домовилися про спільні дії в досягненні політичних завдань – висунення узгоджених кандидатів на місцевих виборах».

2 березня 2013 року відбулася обласна звітно-виборча конференція Вінницької обласної організації Всеукраїнського об‘єднання «Свобода», на якій головою обласної організації на новий термін обрано Олексія Фурмана. Олексій Фурман зазначив: «Честю і великою відповідальністю для мене є двічі висловлена моїми побратимами довіра. Перед нами стоять нові завдання – зміцнити досягнутий успіх, розбудувати організацію і стати провідною силою національно-патріотичного спрямування на Вінниччині. Боротьба за владу, здобуття нових мандатів і утворення потужних фракцій в обласній і місцевих радах Вінниччини є лише засобом до головної мети – могутньої України, побудованої на засадах національної і соціальної справедливості».

Діяльність Вінницької Свободи за 2012 рік

21 грудня 2012 року відбулась пресконференція ВО «Свобода» для вінницьких ЗМІ: «Головним підсумком року є те, що українська громада відходить від політичної апатії, спричиненої зрадою помаранчевих сил. «Свобода» своєю принциповою й послідовною боротьбою подарувала українцям надію і вселила віру в перемогу над кримінально-олігархічним режимом Януковича.»

3 грудня 2012 року. У листопаді 2012 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про заборону вирубки лісів та мораторій на експорт лісо- та пиломатеріалів». Законопроект сьогодні надзвичайно важливий, адже хижацьке знищення лісів відбувається по всій Україні, зокрема на Вінниччині.

23 листопада 2012 року Вінницька обласна організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода» виступила з ініціативою провести довгострокову історико-краєзнавчу акцію «Збережемо пам'ять про Голодомор».

4–15 липня 2012 року делегація Вінницької обласної та міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» взяла участь у традиційному всеукраїнському наметовому спортивно-патріотичному таборі Всеукраїнського об'єднання «Свобода» «Яворина-2012», що відбувся в урочищі «Розтоки» біля с. Липа Долинського району Івано-Франківської области. Участь у таборуванні взяв голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман: «Для нас, подолян, є почесним обов'язком пам'ятати і вшановувати героїв усієї України, які боролися за державність, незалежно від того, на якому терені вони діяли. Крім того, табори «Свободи» зміцнюють побратимські стосунки між свободівцями усієї країни, гуртують для виконання спільних завдань, допомагають плекати патріотичний дух. А мета у нас одна – соціально і національно справедлива українська держава, де українець почуватиметься господарем на своїй прадідівській землі».

23 травня 2012 року вперше у Вінниці відбувся величний Марш слави Героїв, присвячений національному святу - Дню Героїв України. Організатором маршу виступила Вінницька обласна та міська організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода». Голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман під час виступу сказав: «В цей день ми згадуємо Мазепу, козацького лицаря Івана Богуна, і нашого земляка Героя України - Василя Стуса, що поклали життя за нашу свободу. Я сподіваюсь, що це свято надасть нам нових сил і духу, щоб бути господарями на своїй землі, і відновити національну і соціальну справедливість».

5 квітня 2012 року на засіданні опозиційних політичних сил Вінниччини керівника Вінницької обласної організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олексія Фурмана одностайно обрано головою Вінницького обласного Комітету опору диктатурі.

9 березня 2012 року у Вінниці на площі Театральній відбувся мітинг, що був присвячений 198-ій річниці від дня народження генія Української нації Тараса Шевченка. Голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман під час виступу сказав: «Шевченко такий великий, як Україна. Сьогодні над нами сяє зірка його безсмертних ідеалів. Саме він яскраво вказав нам шлях до волі. Як ніколи, Шевченкові твори є актуальними в наш час. Борімося товариство – поборемо, нам Бог допомагає».

4 січня 2012 року голова Вінницької обласної організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олексій Фурман прокоментував газеті «20 хвилин» підсумки 2011 року: «Для Всеукраїнського об'єднання «Свобода» політичний сезон 2011 року був відмічений тотальним політичним тиском, переслідуваннями свободівців, опозиційних політиків та українських патріотів. В Україні встановлено режим політичної диктатури на чолі із Януковичем. В країні здійснюється антинародна соціальна і українофобська політика. Рабська пенсійна, здирницька податкова, геноцидна земельні реформи, скасування соціальних пільг на фоні збагачення влади і олігархів збурили суспільство і створили умови для революційної ситуації.

Діяльність Вінницької Свободи за 2011 рік

28 вересня 2011 року на Вінниччині у м. Гнівань Тиврівського району Вінницька обласна і Тиврівська районна організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» провели збори з ініціювання Всеукраїнського референдуму щодо ухвалення Закону України «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення».

Голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман, який головував на зборах, під час виступу сказав: «Чинна кримінально-олігархічна влада готує небачений за трагічністю наслідків законопроект про ринок землі, небезпека якого полягає у тому, що українську землю сільськогосподарського призначення готуються розпродати за схемою сумнозвісної кучмівської «прихватизації». Наслідком цього буде тотальне скуповування олігархами земель у збіднілих селян за безцінь. Крім того, планується продаж землі чужинцям і транснаціональним корпораціям. Це призведе до швидкого обезземелення українців, новітньої хвилі еміграції і зникнення українського села як національного явища. Тому владі Януковича, яка служить олігархам, вірити не можна. «Свобода» пропонує цивілізований вихід із цієї критичної ситуації. Якщо влада заблокує і цю ініціативу, нам не залишиться іншого шляху, крім національної і соціальної революції, яка змінить систему влади в Україні».

24 серпня 2011 року у м. Вінниця за участі Вінницької обласної та міської організацій Всеукраїнського об'єднання «Свобода» відбувся велелюдний марш, присвячений 20-річчю Дню Незалежності України. Мешканці краю у цей день вийшли на вулицю щоби висловити свій протест проти режиму диктатури на чолі із Януковичем. Акцію організовано спільно із іншими опозиційними політичними партіями та громадськими організаціями, що входять у Вінницький Комітет опору диктатурі.

10 червня 2011 року в с. Микулинці Літинського району Вінницької області відбулися урочисті заходи (найчисленніші за останні роки), присвячені вшануванню командира групи УПА-Південь, полковника Омеляна Грабця «Батька», який загинув 10 червня 1944 р. в бою із військами НКВД в цьому селі. Організаторами акції виступили Вінницька обласна організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода», Вінницький козацький полк імені І. Богуна, «Молода Подільська Січ».

3 червня 2011 року у Вінниці силами вінницьких молодіжних організацій «Студентської Свободи» і «Сокола» організовано пробіг національно свідомої молоді під гаслом: «Здорова молодь, Здорова Нація».

27 березня 2011 року лідер Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Тягнибок вперше відвідав місто Гнівань Тиврівського району Вінницької області. Саме в цьому місті ВО «Свобода» отримала найкращий результат по Вінницькій області на виборах в місцеві органи влади. Від «Свободи» були обрані п'ять депутатів міської ради, це друге зайняте місце серед політичних сил міста.

29 січня 2011 року у м. Вінниця відбулася акція «Пам'ятай про Крути» і смолоскипна хода, присвячена вшануванню Героїв Крут. Організатором акції виступила Вінницька обласна і міська організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода», а також ВО МГО «Сокіл», за активної участі національно-патріотичних сил міста і громадськості.

22 січня 2011 року Вінницька обласна і міська організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» провели мітинг-реквієм на могилі українських січових стрільців і вояків Української Повстанської Армії на знак вшанування Дня Соборності України. Крім того, священники Української православної церкви Київського патріархату відправили молебень за полеглими героями, які полягли в боротьбі за Соборність і Державність України.

Голова Вінницької обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман під час свого виступу сказав: «Сьогодні влада від Партії регіонів намагається поділити українців Заходу і Сходу на своїх і чужих, використовуючи старі радянські міфи, маніпулюючи свідомістю громадян, відвертаючи їхню увагу від соціально-економічної кризи, погіршення рівня життя людей питаннями мови, історії, культури. Тому сьогодні як ніколи, ми повинні бути єдині і непоборні у своєму прагненні відстояти українську державу, зберегти ті здобутки нашої державності, які ми уже маємо».